Beskrivelse

TVQ 06 optisk re-konverter quatro

TVQ 06 er en optisk-til-koaxial konverter der kan konvertere, frekvens stakkede optiske signaler fra en optisk LNB TOL eller en TOU 232-kit (IRS 1) sidevogn, til et universalt koax signal.

  • Indbygget AGC som giver en bred dynamisk vifte af optiske signaler uden indvirkning på udgangsniveau og kvalitet.
  • To LED viser driftsstatus.
  • Nem montage med smart vægbeslag.
  • Strømforsyning via RF-udgang på SAT-modtager eller via multiswitch (afhængig af model).
  • Option - ekstern strømforsyning til kontinuerlig drift.

Specifikationer

Bestillingsinformation
EAN Nummer 5702663076402
Optiske Egenskaber
Optisk budget for PON (max.) 19.0(@TOL 32, TOU 232) - 22.0(@TOL 64) dB
Optisk indgangseffekt -12.0 bis 0.0 @TOL32,TOU232 / -13.5 bis 0.0 @TOL 64 dBm
Optisk splitning i PON (max.) 32(@TOL 32, TOU 232) - 64(@TOL 64)
Egenskaber
AGC (Automatic Gain Control) 30 dB
Udgangsniveau SAT 79/74/69 dBµV
Udgangsniveau TER 75 dBµV
Vertical High band (1.95 to 3.0 GHz) fix, 1100 - 2150 MHz
Vertical Low band (0.95 to 1.95 GHz) fix, 950 - 1950 MHz
Bølgelængde 1310/1550 nm
Horizontal High band (4.4 to 5.45 GHz) fix, 1100 - 2150 MHz
Horizontal Low band (3.4 to 4.4 GHz) fix, 950 - 1950 MHz
Frekvensområde
RF frekvensområde, horisontale polariteter 3.4...5.45 GHz
RF frekvensområde, vertikale polariteter 0.95...3.0 GHz
TER frekvensområde DAB 174...240 MHz
TER frekvensområde DTT 470...854 MHz
TER frekvensområde FM 87...108 MHz
Reflektionsdæmpning
Reflektionsdæmpning 10 dB
Elektriske data
Impedans 75 Ω
Generelle specifikationer
DC Driftsspænding 10...20 VDC
PSU/adapter Varenummer 307657 (TPS323-20Vdc/1.2A)
Temperatur - drift -10...60 °C
DC strømforbrug <400 mA
PSU/adapter INFO Option
Connector
Connector Type FC/PC
Connector IN FC/PC
Connector OUT F-hun (4xSAT+TER)
Udgangsconnectorer 5xF (4xSAT+1xTER)
Indgangsconnector FC/PC
Mekaniske data
Dimensioner produkt (H x D x B) 97x61x26 mm
Pakkedybde 0,025 m
Pakkehøjde 0,075 m
Totalvægt 0,200 kg
Pakkebredde 0,125 m
Nettovægt 0,180 kg
Taravægt 0,020 kg

Vil du bestille gennem vores web shop?

Anmod om login Log ind

Søger du online support?

Generel Support Log ind

Søger du rådgivning omkring løsninger?

Kontakt salg

Hold dig opdateret

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vi vil gerne gøre din oplevelse af vores website endnu bedre. Derfor bruger vi cookies. Hvis du gerne vil vide mere om, hvilke data vi indsamler og hvordan du undgår cookies, kan du læse mere under Privatlivspolitik.
I accept cookies from this website
Ok