Beskrivelse

TVC 05 Quad

Optisk converter med 1 indgang og 4 udgange.

Specifikationer

Bestillingsinformation
EAN Nummer 5702663076273
Optiske Egenskaber
Optisk indgangseffekt -12...0(@TOL32, TOU232) -13.5...0(@TOL64) dBm
Egenskaber
Bølgelængde 1310/1550 nm
Udgangsniveau SAT 70 dBµV
Udgangsniveau TER 68 dBµV
Horizontal High band (4.4 to 5.45 GHz) 1100...2150 (>15.5V 22KHz) MHz
Vertical High band (1.95 to 3.0 GHz) 1100...2150 (>14.5V 22KHz) MHz
Horizontal Low band (3.4 to 4.4 GHz) 950...1950 (>15.5V) MHz
Vertical Low band (0.95 to 1.95 GHz) 950...1950 (>14.5V) MHz
AGC (Automatic Gain Control) 30 dB
Frekvensområde
RF frekvensområde, horisontale polariteter 3.4...5.45 GHz
RF frekvensområde, vertikale polariteter 0.95...3.0 GHz
TER frekvensområde DTT 470...854 MHz
TER frekvensområde DAB 174...241 MHz
TER frekvensområde FM 88...108 MHz
Reflektionsdæmpning
Reflektionsdæmpning 10 dB
Elektriske data
Impedans 75 Ω
Generelle specifikationer
DC Driftsspænding 10...20 VDC
DC strømforbrug <220@10VDC mA
PSU/adapter INFO Option
PSU/adapter Varenummer 307657 (TPS323-20Vdc/1.2A)
Temperatur - drift -10...60 °C
Connector
Connector Type FC/PC
Indgangsconnector FC/PC
Udgangsconnectorer 4xF (4 x SAT+TER)
Connector IN FC/PC
Connector OUT F-hun (4xSAT+TER)
Mekaniske data
Dimensioner produkt (H x D x B) 110x136x50 mm
Pakkehøjde 0,068 m
Pakkebredde 0,168 m
Pakkedybde 0,210 m
Pakkerumfang 0,002 m3
Nettovægt 0,702 kg
Taravægt 0,176 kg
Totalvægt 0,878 kg

Vil du bestille gennem vores web shop?

Anmod om login Log ind

Søger du online support?

Generel Support Log ind

Søger du rådgivning omkring løsninger?

Kontakt salg

Hold dig opdateret

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vi vil gerne gøre din oplevelse af vores website endnu bedre. Derfor bruger vi cookies. Hvis du gerne vil vide mere om, hvilke data vi indsamler og hvordan du undgår cookies, kan du læse mere under Privatlivspolitik.
I accept cookies from this website
Ok