108 Produkt(er)

IEC self-install connectorerer udviklet med henblik på, at gøre installationen af radio og tv, så nemt som muligt. Genbrugelig. Klasse A skærmet. Ingen behov for compressions værktøj. Passer til standard RG6 kabler


TRIAX Video/audio kabel - 150 cm. 15 pol D-sub connector. 3x phono han connector. Til brug sammen med decodere.


TFC 500 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse
...

TFC 200 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse
...

FM-RG11-CX3 10.5 QM

F-compression connector til nem og hurtig montering på coax kabler.

  • Vandtæt. Med o-ring.
  • Klasse A+
  • Hurtig montage, flet skal ikke lægges tilbage
  • Perfekt til hårde kabler f.eks. med PE-kappe

 

Monteringsvejledning

https://youtu.be/FCcwImG45PI 


TFC 40 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse
...

TFC 30 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse og
...

TFC 20 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse og
...

Artikelnummer: 150244

RG 11 - LSZH kappe - 500m trætromle

  • Certificeret i henhold til CPR EN50575 Firestandard Cca

TRIAX RG 11 kabler er velegnede til installationer i f.eks. lejlighedskomplekser hvor man typisk ser lange kabeltræk.

TRIAX RG11 kablerne er kontrueret af kvalitets materialer der sikrer en lang levetid og

...
Kabler & stik

Valget af kabler og stik påvirker ydeevnen i din installation. Det rigtige valg af kabler og stik er afgørende, hvis du forventer krystalklare billeder på din TV skærm. Det er TRIAX opmærksomme på! Vi udvælger kabler, stik og værktøj med stor omhu, med henblik på at forenkle dit valg af kvalitetsprodukter til din installation. Næsten alle typer kabler kan distribuere signalerne, men ved at vælge kvalitetskabler og -stik, samt korrekt montering sikrer du:

  • langtidsholdbar installation
  • beskyttelse af signalerne mod forstyrrelser
  • stabil dæmpning

Vil du bestille gennem vores web shop?

Anmod om login Log ind

Søger du online support?

Generel Support Log ind

Søger du rådgivning omkring løsninger?

Kontakt salg

Hold dig opdateret

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vi vil gerne gøre din oplevelse af vores website endnu bedre. Derfor bruger vi cookies. Hvis du gerne vil vide mere om, hvilke data vi indsamler og hvordan du undgår cookies, kan du læse mere under Privatlivspolitik.
I accept cookies from this website
Ok