TFC 10, 10 meter fiberkabel, FC/ PC-FC/ PC


Beskrivelse

TFC 10 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse og forstærkning.

Specifikationer

Bestillingsinformation
EAN Nummer 5702663076648
Optiske Egenskaber
Optisk Attenuation 1310/1550 0.35/0.25
Konstruktion
Kappe - materiale LSZH
Connector
Forud forbundet med (in og out) FC/PC
Connector Type FC/PC
Mekaniske data
Diameter 3 mm
Kabel længde 10 m
Min. bøjeradius - enkelt/gentaget 30/60 mm
Farve Grå
Pakkehøjde 0,010 m
Pakkebredde 0,160 m
Pakkedybde 0,160 m
Nettovægt 0,132 kg
Taravægt 0,008 kg
Totalvægt 0,140 kg

Vil du bestille gennem vores web shop?

Anmod om login Log ind

Søger du online support?

Generel Support Log ind

Søger du rådgivning omkring løsninger?

Kontakt salg

Hold dig opdateret

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vi vil gerne gøre din oplevelse af vores website endnu bedre. Derfor bruger vi cookies. Hvis du gerne vil vide mere om, hvilke data vi indsamler og hvordan du undgår cookies, kan du læse mere under Privatlivspolitik.
I accept cookies from this website
Ok